Stellplatz Adršpach

Otevřeno NON-STOP celoročně!

Stellplatz Adršpach
Stellplatz Adršpach

Stellplatz Adršpach (GPS: 50°34'58"N, 16°10'30"E) je nevýhodnější volbou pro návštěvníky skalních měst, kteří přijedou se svými obytnými vozy navštívit skalní město Adršpach, skalní město Teplice, Jiráskovy skály, stolovou horu Ostaš apod. Zde se úplně vyhnete dopravním kolapsům, které nezřídka vznikají u centrálních parkovišť před vstupy do skalních měst. Stellplatz Adršpach, někdy nazývaný také srozumitelněji pro české občany jako Caravanparking Adršpach byl postaven teprve v roce 2018. Plocha pro stání obytných vozů a karavanů je dostatečně velká a není třeba se obávat toho, že zde nezaparkujete. Rezervace nejsou potřeba, ale pokud chcete mít jistotu, místa si můžete ON-LINE zarezervovat v našem rezervačním systému. Jednotlivá stání jsou travnatá, některá štěrková. Komunikace zpevněné štěrkové. Všechna místa mají elektrickou přípojku s CEE zásuvkami 230V (elektřinou nelze vytápět). V areálu stellplatzu je celoročně k dispozici pitná voda, výlevka kazet WC, výlevka odpadní (šedé) vody, osvětlení, WiFi internet, ohniště, informační mapa, jízdní řády vlaků, prospekty. Cena za stání se pohybuje od 150 CZK/3h do max.450 CZK/24hod včetně možnosti využití všech služeb. Platby probíhají v automatické pokladně při odjezdu. Platit lze kartou, mincemi a nebo bankovkami v CZK. Centrum Teplic nad Metují se nachází pouze 900m od stellplatzu. Zde je možné využít místní restaurace.

NON-STOP provoz. Vjezd možný 0:00-24:00 hod.    


Stellplatz Adršpach

Stellplatz Adršpach

Nádražní 50

Teplice nad Metují

549 57

+420 777 302 483

pavelfranc@seznam.cz

Otázky a odpovědi

1. Jak daleko se nacházejí skalní města?

Stellplatz Adršpach je vzdálen vzdušnou čarou pouze 800m od masivu skalní oblasti Adršpašsko-teplické skály. Stellplatz Adršpach je nejvhodnější volbou pro zaparkování vašeho obytného vozu. Vzhledem k centrální poloze lze navštívit také i jiné skalní lokality v nedalekém okolí, mezi které patří malebné Jiráskovy skály, stolová hora Ostaš nebo stolová hora Hejda. Doporučujeme návštěvu těchto lokalit. 

Do skalních měst Adršpašské skály a Teplické skály se dostanete nejpohodlněji romantickým vlakem, který staví přímo před vchody skalních měst. Nádraží Teplice nad Metují je vzdáleno cca 300m od Stellplatzu Adršpach. V cca půlhodinových intervalech jezdí vlaky směr Trutnov. Za 6 minut vystoupíte na druhé zastávce přímo před vchodem do skalního města Teplické Skály (2,7km) nebo za 11 minut na třetí zastávce před vchodem do skalního města Adršpašské skály. Lze zvolit vstup v jednom skalním městě a výstup v druhém skalním městě, která jsou propojena turistickámi stezkami.

Před vchody skalních měst vede i značená cyklostezka č. 22, která přímo navazuje na Stellplatz Adšpach.

2. Mohu přijet i s obytným přívěsem?

Ano. Stellplatz Adršpach i Stellplatz Rozkoš jsou dostatečně velké, aby zde mohly parkovat i ty největší obytné přívěsy. Délka karavanových stání je minimálně 12m, šířka 7m. Podmínkou je zaparkování tažného vozidla společně s obytným přívěsem na jednom karavanovém stání.

3. Jsou karavanová stání vybavena elektrickou přípojkou?

Ano, všechna karavanová stání jsou vybavena přípojnými sloupky s elektřinou. Vzdálenost k přípojnému sloupku je 5-25m. Některé sloupky jsou vybaveny kempovými CEE zásuvkami, jiné klasickými českými zásuvkami.

4. Mohu používat elektřinu k vytápění
 

NE!!! Elektřinou u  nás nelze vytápět. Vytápění elektřinou je zakázáno. Při zjištění použití elektřiny k vytápění budete bez náhrady vyzváni k opuštění stellplatzu.

5. Kdy mohu přijet?

Příjezd možný 24 hodin denně. Nemáme recepci, ale automatický parkovací systém, kde si při příjezdu odeberete parkovací lístek a následně před odjezdem zaplatíte dobu parkování.

6. Je k dispozici WC a sanitární zařízení?

Ne. Stellplatz je určen pouze pro obytné vozy s vlastním WC a sanitárním zařízením. K dispozici máme výlevky kazet WC a odpadní (šedé) vody.

7. Jak dlouho mohu parkovat?

Délku parkování si zvolíte sami. 

8. Mohu v automatické pokladně zaplatit platební kartou?

Ano, platby v automatické pokladně jdou uskutečnit běžně používanými platebními kartami. Automatická pokladna je vybavena platebním terminálem, který umožňuje i bezkontaktní platby pomocí hodinek, mobilního telefonu apod.

9. Mohu během využívání stellplatz karavanového stání odjíždět a přijíždět?

Ano, můžete vyjíždět a vjíždět zpět na stellplatz po předplacení Vámi zvolené parkovací doby. Např. za účelem výletů, nákupu apod. Berte ale na vědomí, že si musíte zabezpečit obytný přívěs proti neoprávněnému zapojení a odtažení. Stejně tak musíte počítat s tím, že při odjetí obytného vozu Vám stejné místo nikdo hlídat nebude.

10. Je možné samostatné provedení servisu (doplnění nádrží vody, vylití WC kazety, vyprázdnění odpadní vody) bez parkování? 

Ano. Nově od konce roku 2023 za finančního přispění Královéhradeckého Kraje je možné udělat si za mírný poplatek pouze samostatný servis obytného vozu (doplnění pitné vody, vylití kazety WC, vylití odpadní vody apod.